Wyjazd za granice

Lato to dla nas, Polaków, sezon urlopowy. Wyjeżdżamy w góry, nad morze, na Mazury. Chociaż coraz więcej osób, i coraz częściej, wyjeżdża na wakacje za granicę. Mimo, że na rynku turystycznym pojawia się coraz więcej propozycji miejsc, do których możemy udać się na wypoczynek, to i tak tak zwane ciepłe kraje są jak dotąd najpopularniejszym kierunkiem naszych wycieczek.

Wybierając się na urlop do krajów egzotycznych, warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim należy wykonać szczepienia na choroby, którymi możemy zarazić się w danym miejscu. Bardzo dobrym pomysłem jest też zabranie ze sobą podstawowych leków, choćby takich na problemy z żołądkiem. Po drugie zawsze należy wykupić ubezpieczenie, niezależnie dokąd się udajemy. Nigdy nie wiadomo, co może się nam przydarzyć.

Jeżeli jedziemy do kraju takiego jak na przykład Egipt, dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie przewodnika już wcześniej, gdy będziemy jeszcze w kraju, przez biuro podróży, które wysyła nas na wakacje. Dzięki temu unikniemy niechcianego nagabywania przez tubylców, którzy szukają jedynie okazji do zarobienia pieniędzy na nieświadomych niczego cudzoziemcach. Warto także uważać, kiedy chodzimy po tamtejszych bazarach. Ryzyko tego, że zostaniem okradzeni, jest równie wysokie jak to, że stracimy pieniądze na straganie, jeśli nie będziemy potrafili się targować ani znać prawdziwej wartości przedmiotu, który chcemy kupić.

Decydując się na wakacje za granicą róbmy to z głową, aby zapewnić sobie bezpieczny wypoczynek.

Zorganizuj swój debiutancki lot samolotem

Od kiedy Polska została partnerem w Unii, Polacy zaczęli regularnie latać po całym obszarze Europy. Przede wszystkim jest to zainicjowane tym, że tanie linie samolotowe zainteresowały się naszym krajem i chętnie otwierają w nim nowe połączenia. Jeśli czeka cię debiutancka przeprawa w przestworzach warto zorientować się, jak odpowiednio przygotować się do wydarzenia.

Regulacje dotyczące bezpieczeństwa na pokładzie są niezwykle restrykcyjnie przestrzegane, zatem należy właściwie spakować dobytek, szczególnie podręczny. Na początku należy sprawdzić, jaki wymiar walizki jest dozwolony, oraz jaką, maksymalną wagę może bagaż mieć. Bowiem w przypadku przekroczenia limitu, należy dopłacić. W bagażu możemy mieć kosmetyki, jednak wszelkie płyny powinny być zapakowane do niewielkich, przezroczystych pojemników, liczących maksymalnie 100 ml. Całość nie powinna przekraczać 1000 ml. W bagażu pokładowym nie możemy także przewozić żywności, jaka nie znajduje się w fabrycznym opakowaniu. Odstępstwo stanowi wyłącznie jedzenie dla niemowlaka.

Jednak większym wyzwaniem będzie z pewnością podróż międzykontynentalna, trwająca przynajmniej 12 godzin. W trakcie tak długiej podróży niektóre osoby mogą być narażone na powstawanie zatorów w żyłach, co zainicjowane jest niedostatkiem ruchu i przebywaniem w siedzącej pozycji. Szczególnie kobiety narażone są na to niebezpieczeństwo. Żeby je zmniejszyć, warto zaraz przed wylotem udać się na dłuższy spacer, aby poprawić ukrwienie kończyn. Poza tym, już w trakcie samego lotu, należy co pewien czas wstać, i przespacerować się do ubikacji.

Pierwszy lot samolotem w ogóle nie musi być stresujemy, wystarczy jedynie się do tego właściwie przygotować. Żeby odprawa bagażowa przebiegła bez nieprzyjemnych niespodzianek, należy spakować walizki zgodnie z regulaminem. Poza tym, dbając o zdrowie, należy w obliczu dłuższej podróży zatroszczyć się o odpowiednie ukrwienie kończyn, aby uniknąć zakrzepów.