Sejfy na broń

Sejfy na broń są wymagane prawnie dla każdego kto posiada broń. Co prawda wystarczy już sejf w klasie bezpieczeństwa S1, a więc najsłabszej lecz mimo to jest to dodatkowy, niezbędny wydatek. A może warto przemyśleć zakup i wybrać takie sejfy na broń, które przy okazji będą wykorzystane jako te do zapewnienia bezpieczeństwa innym przedmiotom jak np. biżuteria, gotówka, czy po prostu ważne dla nas pamiątki rodzinne.

Do czego obliguje nas prawo jeśli chodzi o sejfy na broń?

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26.08.2014 roku mówi jasno: jesteś posiadaczem broni lub amunicji musisz trzymać je w sejfie z minimalną klasą bezpieczeństwa oznaczoną symbolem S1.

W porządku, ale co określa, że dane sejfy na broń mają lub nie tą klasę? O to nie musisz się martwić, ponieważ wystarczy, że sprawdzisz, czy dany sejf posiada certyfikat to określający, czy nie. A jeżeli nie możesz tego sprawdzić sam, nie wiesz gdzie zapytaj konsultanta on we wszystkim Ci pomoże, na pewno zna temat zakupu sejfu do przechowywania broni.

Sejfy na broń – jakie warto kupić?

Sejfy na broń oferuje praktycznie każdy sklep zajmujący się sprzedażą tych produktów, a to powoduje, że przy ich wyborze mamy mętlik w głowie. W zasadzie ważne jest by (jak już pisaliśmy) spełniał wymogi ustawy odnośnie bezpieczeństwa przechowywania, a reszta zależy od Ciebie.

To jak duży będzie sejf, czy będzie to może szafa, gdzie ją postawisz, a może ukryjesz zależy od Ciebie. Weź jedno pod uwagę, żeby po zakupie przymocować go zgodnie z instrukcją, to da Ci pewność przechowywania broni tak, że nie dostanie się w niepowołane ręce.

W kwocie niewiele większej niż przyzwoita broń krótka jest już w czym wybierać. A jeśli jesteś posiadaczem długiej broni palnej to sejfy na broń raczej się nie sprawdzą. Prawdopodobnie będzie musiał kupić szafę do tego przeznaczoną. Spokojnie, nic się nie zmienia w kwestii spełnienia warunków przechowywania, szafy także mają odpowiednie klasy bezpieczeństwa, wystarczy, że kupisz tą spełniającą minimalne wymagania.